Produkty s označením OCS 100

Norma pre organický obsah (OCS) overuje prítomnosť a množstvo organického materiálu v konečnom produkte. GOTS, čiže Global Organic Textile Standard, je ale stále najprísnejší medzinárodný bio textilný certifikát. 

bavlna-Freel

Keď je na výrobku štítok OCS 100

Medzinárodný certifikát OCS je súkromný certifikát americkej mimovládnej spoločnosti. Zameriava sa na produkciu surových materiálov, ktoré vstupujú na začiatku do dodávateľského reťazca - vzťahuje len k podielu vlákien z ekologického poľnohospodárstva v konečnom výrobku. Kontroluje environmentálne a sociálne podmienky pri pestovaní a spracovaní organických plodín. Cieľom OCS je zvýšiť produkciu z ekologického poľnohospodárstva.

OCS-100_Freel
cotton-1188323_1920

Surový materiál - bio vlákna

V porovnaní s certifikátom GOTS sa zameriava len na podiel organicky pestovaných vlákien vo výrobku, no nereguluje pravidlá pri následnom spracovaní týchto vlákien do finálneho produktu. Oblečenie so štítkom „vyrobené zo 100% organicky pestovaného materiálu“ znamená, že bolo vyrobené minimálne z 95% surovej organickej bavlny, zvyšných 5% môže tvoriť akékoľvek vlákno.

 

Vízia trvalo udržateľných postupov

Certifikáciu OCS zabezpečuje Textile Exchange, ktorá je medzinárodnou neziskovou organizáciou podporovanou členmi a ktorá bola založená v roku 2003 pod pôvodným názvom Organic Exchange. Neskôr v roku 2010 sa z nej stala textilná burza s poslaním inšpirovať a vybaviť ľudí na urýchlenie udržateľných postupov v textilnom hodnotovom reťazci. Viac o tomto certifikáte sa dozviete na www.textileexchange.org

Bavlnikove-pole-zdrave-tricko-biobavlna
 

 

x

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie