Certifikát OCS 100

Organic Content Standard (OCS) poskytuje certifikát nepotravinárskemu produktu, ktorý obsahuje organický materiál. Overuje prítomnosť a množstvo organického materiálu v konečnom produkte

Čo je to GOTS certifikát_freel.sk

Certifikát OCS 100?

Medzinárodný certifikát OCS je súkromný certifikát americkej mimovládnej spoločnosti. Zameriava sa na produkciu surových materiálov, ktoré vstupujú na začiatku do dodávateľského reťazca - vzťahuje len k podielu vlákien z ekologického poľnohospodárstva v konečnom výrobku. Kontroluje environmentálne a sociálne podmienky pri pestovaní a spracovaní organických plodín. Cieľom OCS je zvýšiť produkciu z ekologického poľnohospodárstva.

 

OCS-100_Color

ručný zber bavlny_freel.sk

Surový materiál - bio vlákna

V porovnaní s certifikátom GOTS sa zameriava len na podiel organicky pestovaných vlákien vo výrobku, no nereguluje pravidlá pri následnom spracovaní týchto vlákien do finálneho produktu. Oblečenie so štítkom „vyrobené zo 100% organicky pestovaného materiálu“ znamená, že bolo vyrobené minimálne z 95% surovej organickej bavlny, zvyšných 5% môže tvoriť akékoľvek vlákno.

Vízia trvalo udržateľných postupov

Certifikáciu OCS zabezpečuje Textile Exchange, ktorá je medzinárodnou neziskovou organizáciou podporovanou členmi a ktorá bola založená v roku 2003 pod pôvodným názvom Organic Exchange. Neskôr v roku 2010 sa z nej stala textilná burza s poslaním inšpirovať a vybaviť ľudí na urýchlenie udržateľných postupov v textilnom hodnotovom reťazci.

Viac o tomto certifikáte sa dozviete na www.textileexchange.org

ručné spracovanie vlákien